آموزش

بهترین رژیم غذایی برای پاپی در حال رشد

چند وقت یکبار باید پاپی من تغذیه کند

پاپی من چند بار در روز باید غذا بخورد

اگر یک پاپی دارید، ممکن است از خود بپرسید «چقدر و چند بار باید به پاپی غذا بدهم؟» به طور کلی، دفعات غذا خوردن توله ها در مقایسه با سگ بالغ بیشتر است و بتدریج همراه با رشد آن، این دفعات کاهش می یابد. مگر اینکه شرایط جسمانی سگ شما بنحوی باشد که نیاز به برنامه تغذیه ای متفاوتی داشته باشد. شما می توانید از توصیه های زیر به عنوان یک راهنمای کلی برای تغذیه پاپی خود استفاده کنید:

توله ها از تولد تا ۴ هفتگی: توله ها طی این مدت و تا ۸ هفتگی از شیر مادر تغذیه می کنند، بنابراین بایستی در کنار مادر خود نگهداری شوند. جدا کردن زودهنگام آنها مهارت های اجتماعی شدن آنها را به خطر می اندازد.

توله ها از ۴ تا ۸ هفتگی: از هفته سوم یا چهارم می توانید به آنها تنقلات نیمه خشک بدهید تا کم کم به خوردن غذای خشک عادت کنند. می توانید این کار را با مخلوط کردن مقداری غذای مخصوص پاپی با آب انجام دهید. پس از شش هفتگی، می توانید ۴ بار در روز به توله ها غذای مخصوص پاپی بدهید (برای انتخاب غذا با دامپزشک خود مشورت کنید). در این مرحله توله ها باید همچنان امکان شیر خوردن را داشته باشند. همیشه به یاد داشته باشید که مواد غذایی با کیفیت مناسب و متناسب با اندازه آنها انتخاب کنید.

پاپی ۲ تا ۳ ماهه: باید حداقل ۴ بار در روز تغذیه شوند. برخی از نژادهای بسیار کوچک مانند چی هواهوا یا یورکشایر تریر ممکن است نیاز به تغذیه ۵ بار در روز نیز داشته باشند تا از افت قند خون در آنها جلوگیری شود.

پاپی ۳ تا ۶ ماهه: در این مرحله پاپی قبلاً به خوردن غذای خشک عادت کرده است و شما می توانید دوز معمول آن را به مصرف کمتر کاهش دهید. در این مرحله، پاپی شما باید ۳ بار در روز تغذیه شود.

چند وقت یکبار باید پاپی من تغذیه کند

توله سگ های ۶ ماهه تا ۱ ساله: سگ شما اکنون باید فقط دو بار در روز غذا دریافت کند. تغییر برنامه تغذیه پاپی به سمت غذای کمتر می تواند به شما کمک کند تا ضمن حفظ آهنگ برنامه تغذیه، حیوان را با زندگی بزرگسالی جدید خود سازگار کنید.

سگ های بالای ۱ سال: از سن یک سالگی به بالا، سگ می تواند یک یا دو بار در روز غذا بخورد. برای برخی از افراد، غذا دادن به سگ‌های خود یک بار در روز آسان‌تر است، در حالی که برخی دیگر ترجیح می‌دهند جیره‌های کوچک‌تری را بین صبح و عصر به آنها بدهند.

توجه به مرحله سنی زیر یکسال، برای اطمینان از رشد خوب سگ بسیار مهم است. بعبارت دیگر، ارائه غذای خشک با کیفیت در مقادیر و دفعات مناسب و تضمین یک روال تغذیه ای منظم برای حفظ سلامت و نشاط پاپی شما ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید