آموزش

چطور سیستم ایمنی حیوان خانگی خود را تقویت کنیم

چطور سیستم ایمنی حیوان خانگی خود را تقویت کنیم

ورود حیوان خانگی ما به دنیای خارج از خانه آنها را در معرض طیف گسترده ای از تهدیدات جدید، عفونت و بیماری قرار می دهد. این تهدیدات در نتیجه معاشرت با سایر حیوانات، تماس با اشیاء و مواجهه با محیط پیرامون، سیستم ایمنی حیوان را به چالش می کشد. البته چندان جای نگرانی نیست، زیرا واکسن ها و داروهای زیادی وجود دارند که موجب تقویت سیستم ایمنی حیوان خانگی ما می گردند. با این حال، رژیم غذایی سالم را نباید فراموش کرد، رژیم غذایی حیوانات خانگی ما نقش مهمی در توانمندسازی آنها برای مقاومت و غلبه بر چالش های ایمنی دارند.

حرکت در مسیر بلوغ

 بیشترین خطر عفونت و بیماری اندکی پس از تولد رخ می دهد، زیرا سیستم ایمنی بدن هنوز تکامل نیافته و حیوانات تازه متولد شده در معرض چالش های جدید قرار دارند. توله سگ ها و بچه گربه ‌ها با یک سیستم ایمنی اولیه بدنیا می آیند که آن را از طریق آنتی بادی هایی دریافتی در دوران بارداری از مادرشان، به ارث می برند. این امر بیشتر توسط ایمونوگلوبولین های مصرف شده از شیر مادرشان پشتیبانی می شود. این سیستم به آنها توانایی مقابله با چالش های اولیه در مواجه با ویروس ها، باکتری ها و مواد خارجی را می دهد. با این حال، این سیستم ایمنی، یک حمایت کوتاه مدت ایجاد می کند و آنها باید به سرعت سیستم ایمنی خود را برای مبارزه با چالش‌های بیشتر توسعه دهند. توله سگ ها و بچه گربه ها به ویژه در طول این دوره گذار جهت تکامل سیستم ایمنی خود، آسیب پذیر هستند و بنابراین تغذیه نقش مهمی در توسعه مکانیسم دفاعی بدن آنها دارد.

حرکت در مسیر بلوغ
موانع طبیعی حفاظتی

موانع طبیعی حفاظتی

خط اولیه دفاعی بدن هر موجودی، سطوح خارجی بدن آن مانند پوست و غشاهای مخاطی است. هر دوی اینها، سدهای محافظتی برای جلوگیری از ورود مواد مضر ایجاد می کنند و در دفع اکثر باکتری ها و ویروس ها موثر هستند. غشاهای مخاطی، مانند غشاهای موجود در ریه ها و دستگاه گوارش، مواد مضر را به هم متصل کرده و از رسیدن آنها به خون جلوگیری می کند. همچنین غشاها، حاوی سلول هایی هستند که به طور خاص پروتئین های آلوده کننده خارجی را هدف قرار داده و از بین می برند. هر گونه بریدگی روی پوست یا آسیب به این غشاهای مخاطی می‌تواند به میکروب ها، باکتری‌ها و پروتئین‌های خارجی اجازه ورود به سیستم گردش خون حیوان را بدهد، جایی که می‌توانند چندین برابر شوند و بیماری و عفونت ایجاد کنند. مصرف مواد مغذی مانند روی کلات و بیوتین می تواند به حفظ یکپارچگی و افزایش مقاومت پوست کمک کنند، در حالی که غذاهای دارای پروبیوتیک ها و فیبرهای کاربردی مانند MOS و پسیلیوم، مخاط روده سالم را تقویت می کنند.

در پت شاپ برتر دامنه متنوعی از محصولات ارائه شده دارای ترکیبات روی و بیوتین هستند که با جستجوی این دوعبارت می توانید آنها را مشاهده و سفارش دهید. غذای خشک پاپی رویال کنین نژاد یورک شایر تریر، خمیرمولتی ویتامین بیفار مخصوص سگ، غذای خشک درمانی بیماری کبدی سگ رویال کنین، غذای خشک گربه بالغ میتو، غذای خشک گربه رویال کنین مدل گاسترواینتستینال نمونه هایی از این محصولات هستند.

واکنش سیستم ایمنی به عفونت

هنگامی که بدن حیوان خانگی ما در معرض آلودگی و عفونت قرار می گیرد، بدن حیوان واکنش زنجیره ای را با تولید آنتی بادی های خاص در مواجه با آنتی ژن های کشنده، از خود نشان می دهد. این پاسخ التهابی توسط اسیدهای چرب امگا ۶ و ۳ کنترل می شود که عمدتاً از طریق رژیم غذایی تامین می شوند. بنابراین مهم است که یک منبع غذایی مناسب از هر دو اسیدهای چرب، از طریق روغن های گیاهی و ماهی، برای حمایت از یک پاسخ التهابی موثر در برابر عفونت فراهم شود، در غیر این صورت امکان کنترل التهاب ممکن نبوده و این امر منجر به گسترش و تشدید بیشترعفونت در بدن حیوان می گردد.

مواد غذایی با ترکیبات ماهی و مشتقات آن سرشاز از اسیدهای چرب امگا ۳ و ۶ هستند و پت شاپ برتر با علم به این موضوع، دامنه متنوعی از محصولات با کیفیت داخلی و خارجی را با ترکیبات امگا ۳ و ۶ نظیر غذای خشک بچه گربه رفلکس، غذای خشک گربه بالغ ویلووی طعم ماهی و سبزیجات، غذای خشک گربه بالغ فیدار، غذای خشک درمان آلرژی سگ ویلووی، جهت تقویت سیستم ایمنی دلبند شما ارائه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید